Een intiem gezelschap van een acteur en muzikant nam ons maandagavond 2 maart mee in de wereld van bewonersparticipatie. Co-creatie, inspraak en burgerberaad en de frustraties die dat soms bij zowel inwoners als ambtenaren opwekt. De zoektocht naar goede samenwerking bij een buurtactiviteit, waar wensen van de buurt en vergunningseisen tegenover elkaar staan.
Aansluitend werd door de aanwezigen een vervolg gegeven aan het onderzoek naar de mogelijkheden voor een Huis van Actief Burgerschap voor Uden. In vier groepjes werd, aan de hand van een concept-ontwikkelplan, besproken op welke wijze dit te realiseren. Het leverde voldoende input om enthousiast de volgende stappen te ondernemen. Een korte samenvatting;
Doel en functies van het Huis
Het Huis van Actief Burgerschap wordt gezien als een plek en beweging die inwoners ondersteunt bij het ontwikkelen en realiseren van initiatieven. De belangrijkste functies die worden genoemd zijn:
- Verbinden en ontmoeten van inwoners, organisaties en andere partijen
- Initiatieven stimuleren
- en ondersteunen
- Kennis delen en fungeren als een soort kenniscentrum
- Co-creatie mogelijk maken tussen inwoners en organisaties
- Toekomstgericht denken stimuleren
De nadruk ligt op energie uit de samenleving, waarbij initiatiefnemers en doeners centraal staan.
Natuurlijk kunnen belangstellenden zich aanmelden voor het vervolg!


